Brak zainteresowania seksem w związku u faceta – podajemy możliwe przyczyny

Faceci to płeć, która ma zazwyczaj największy popęd seksualny, mają najwięcej sprośnych myśli i często fantazjują o seksie. Niestety czasami zdarza się okres, że nagle w związku życie łóżkowe zaczyna powoli wygasać i on zaczyna sobie znajdować różne wymówki tylko po to, by uniknąć seksu. Dlaczego faceci czasem tracą zainteresowanie seksem w związku? W tym artykule przybliżymy Ci możliwe przyczyny braku ochoty na seks ze strony faceta.

Dlaczego on stracił zainteresowanie seksem- czy ja coś robię nie tak?

Zapewne kiedy on odmawiał Ci seksu, to zachodziłaś w głowę, dlaczego tak się dzieje prawda? Przede wszystkim nie powinnaś wyciągać pochopnych wniosków. W takich momentach przychodzą najczarniejsze scenariusze do głowy takie jak „czy ja już mu się nie podobam?” albo „może on ma kogoś innego?”. Tak naprawdę nie muszą to być powody, o których myślisz. Może to wynika z całkiem czegoś innego. Dlatego poniżej przedstawiamy Ci możliwe przyczyny, przez które Twój facet nie chce seksu.

Szybki i stresujący tryb życia

Twój facet jest w wiecznej gonitwie, dużo pracuje i w domu jest tylko wieczorami? Może to być prawdopodobną przyczyną braku zainteresowania seksem. Tryb życia ma duży wpływ na sfery seksualne. Stres, wieczna gonitwa za pieniądzem i stołowanie się w fast foodach może negatywnie odbić się na chęci do seksu. Zwłaszcza jeśli widzicie się tylko rano i późnym wieczorem. On po całym dniu ciężkie fizycznej lub psychicznej pracy będzie marzył tylko o tym, by usiąść na kanapie lub położyć się w łóżku i odpocząć. To nie jest wtedy dobry moment na zachęcanie go do seksu.

Krytyka dla własnej osoby, brak akceptacji i pewności siebie

Tak jak kobiety, faceci tez posiadają kompleksy związane ze swoim ciałem lub tym jacy są w łóżku. Faceci są szczególnie przewrażliwieni na punkcie swojego penisa. Z czasem każdy z nas się zmienia i to, czego kiedyś nie dostrzegał lub nad czym się nie zastanawiał, ma teraz znaczenie, jeśli chodzi o życie łóżkowe. Może za mało jest doceniany w łóżku i wydaje mu się, że jest słaby w te klocki? Może przybrał kilka kilogramów i wydaje mu się, że jest już mało atrakcyjny? W ostateczności mógł naoglądać się pornosów z dużymi penisami i zaczął uważać, że on ma małego… Raczej taki brak akceptacji siebie bardziej występuje po stronie kobiet, ale faceci też czasami mają z tym problemy.

Randki bez zobowiązań

Problemy natury zdrowotnej i przyjmowane leki

Czasami brak chęci do seksu w związku nie jest spowodowany trybem życia lub brakiem pewności siebie. Zdarzają się sytuacje, że jest to uwarunkowane przyjmowaniem konkretnych leków lub problemami ze zdrowiem. Możemy je podzielić na 3 grupy:

1. Zaburzenia hormonalne

 • małe stężenie testosteronu
 • zaburzenia funkcji tarczycy
 • podwyższone stężenie prolaktyny

2. Choroby

 • psychiczne np.: depresja
 • cukrzyca
 • nowotwory
 • zakaźne
 • wątroby
 • nerek
 • układu sercowo-naczyniowego

3. Przyjmowane leki

 • przeciwpsychotyczne
 • przeciwdepresyjne
 • lit

Monotonia w łóżku i fantazje seksualne

Z czasem do każdego łóżka wkrada się monotonia czy tego chcemy, czy nie. Zazwyczaj jest tak, że oczekujemy tego, by partner się starał i wprowadzał urozmaicenia do seksu, a przy tym sami nic nie robimy. Dlatego jeśli Twój partner starał się przeciwdziałać monotonii, a Ty tylko brałaś, to nie dziw się, że się zniechęcił. To powinno działać w dwie strony. No, chyba że razem się nie staraliście i monotonia nie miała przeszkody, by zdominować łóżko.

Hot mamuśki w Twojej okolicy

Kolejnym powodem może być różnica preferencji seksualnych. Jeśli chciał poeksperymentować, a Ty nie chciałaś się na to zgodzić, to możliwe, że już nie dzieli się z Tobą swoimi pomysłami. Dlatego wdarła się monotonia i nie jest zainteresowany seksem w związku. Fantazje seksualne i brak ich akceptacji lub obawa przed tym, jak zareaguje partner, też mogą prowadzić do braku ochoty na seks. Czasami warto się zgodzić i poeksperymentować z różnymi rzeczami. A może Ci się spodoba.

Problemy i kłótnie w związku

Często się kłócicie? Macie problemy w związku? Za bardzo go kontrolujesz? No to niestety seksu na zgodę nie będzie. Problemy i kłótnie w związku są jednym z elementów, który może odebrać ochotę na seks facetowi. Niektórzy w związku są tak mocno emocjonalnie i uczuciowo związani z partnerem, że problemy przeszkadzają im w odbyciu normalnego stosunku seksualnego, ponieważ cały czas myślą o tych problemach. Tworzy to w ich głowie taką barierę, której czasami nie potrafią przeskoczyć.

Nachalność

Wiecznie chodzisz za swoim facetem i nagabujesz go na seks? Ten sposób nie pomoże Ci w przekonaniu go do siebie. Faceci są zdobywcami, oni lubią wyzwania, lubią się starać, chcą ubiegać się o Twoją uwagę. A jeśli Ty jesteś dla niego dostępna na skinienie palca lub słowo, to nie dziw się, że traci zainteresowanie i nie chce seksu. Stań się dla niego tajemnicza, niedostępna, zmysłowa, a na pewno to zauważy.

Utrata atrakcyjności

Statystycznie osoba w związku jest cięższa o 5 kilogramów od osoby, która ma status singla. Może z czasem przybrało Ci się kilka kilogramów lub nie dbasz o swój wygląd tak jak wcześniej? Nie trzeba nikomu udowadniać, że faceci są wzrokowcami i cieszą swoje oczy atrakcyjnością płci przeciwnej. Więc Twój wygląd może odgrywać ważną rolę w jego zaangażowaniu do seksu.

Erodate szybka rejestracja

Wygasające uczucia

Wchodząc w związek, nie jesteśmy w sanie przewidzieć, jak potoczą się jego losy. Czasami niestety brak ochoty na seks ze strony faceta może być spowodowany wygasającymi uczuciami do Ciebie. Dlaczego Ci o tym nie powie? Bo nie ma wystarczająco dużych jaj albo jest z Tobą w związku i ciągnie go dalej przez zasiedzenie, przyzwyczajenie lub strach przed tym, że nikogo nie znajdzie na Twoje miejsce.

Inna osoba na horyzoncie lub zdrada

Najmniej przyjemna ze wszystkich wymienionych powyżej sytuacji, ale też się zdarza. Brak chęci do seksu ze strony faceta może być spowodowany tym, że poznał on inną dziewczynę. Niekoniecznie mógł Cię z nią zdradzić, ale już wykazuje nią większe zainteresowanie i jego uwaga przeskoczyła z Ciebie na inną dziewczynę. Dlatego ona stała się nowym obiektem seksualnym dla niego. Zdrada też przyczynia się do tego, że on może nie chcieć seksu, ponieważ zaspokoił się u boku innej dziewczyny.

Co w takim razie mam zrobić, jeśli mój facet nie chce seksu?

Elementy wymienione przez nas wyżej nie dają 100% gwarancji, że faktycznie możesz przyporządkować swojego faceta do któregoś z nich. Może jest to spowodowane czymś innym, czego my nie zamieściliśmy w tym artykule. Dlatego nie powinnaś zbyt pochopnie go oceniać i wmawiać mu, że Cię na przykład zdradza z inną. Ale za to powinnaś z nim usiąść i poprosić go o szczerą rozmowę. Może ma jakiś problem, o którym boi się powiedzieć lub jest to dla niego krępujące. Szczera rozmowa w większości przypadków powinna pomóc. Jeśli nie chce z Tobą porozmawiać, to odpuść, nie ciągnij go za język na siłę.

Kilka słów podsumowania

Moja droga, teraz już wiesz co robić w przypadku, gdy Twój facet nie jest zainteresowany seksem. Dlatego głowa do góry, plecy prosto, cycek do przodu i weź swojego faceta na prawdziwą i szczerą rozmowę. Pokaż mu, że go wpierasz, a na pewno podzieli się z Tobą tym, co siedzi mu w głowie.

Hot mamuśki w Twojej okolicy
Randki bez zobowiązań
PortaleRandkowe.net
Logo
Portale Randkowe Logo

Masz 18 lat?

Treści na tej stronie są przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób dorosłych.