Co to jest gra wstępna i jak ją rozpocząć? – 5 sprawdzonych sposobów

Na temat gry wstępnej napisano tysiące stron naukowych i nie tylko naukowych wywodów. Jedni uważają, że jest niezbędna, by seks był udany, a inni wprost przeciwnie – twierdzą, że nie ma sensu tracić na nią czasu. Kolejna grupa sądzi natomiast, że gra wstępna jest zwykłym wymysłem oziębłych kobiet. Kto ma rację i gdzie leży prawda? Zastanówmy się więc nad tym problemem, odpowiadając sobie na zasadnicze pytania: co to jest gra wstępna i czy naprawdę tylko jest potrzebna kobietom. W tym artykule przedstawimy Ci również 5 sprawdzonych sposobów na rozpoczęcie gry wstępnej.

Gra wstępna – co to jest?

Gra wstępna jest tak naprawdę działaniem, które ma na celu prowadzić do tego, czego oczekujemy, czyli seksu. Zaczyna się tak naprawdę od zwyczajnego smsa, rozmowy, dotyku, podszczypywania itd. Potem przechodzi w fizyczny kontakt polegający na pieszczotach. Odpowiednia gra wstępna gwarantuje udane współżycie seksualne. Takie zachowanie dwojga kochających się osób jest doskonałym sposobem rozładowania stresu, a także wzajemnego przekazywania ciepła i bliskości. Gra wstępna przed seksem przede wszystkim rozbudza zmysły, zachęca do seksu, ma wpływ na zdolność odczuwania intymności wszystkimi zmysłami. Dlaczego? Ponieważ ciało człowieka wymaga odpowiednich doznań dotykowych, by w pełni cieszyć się bliskością. Dotyk pobudza hormony odpowiedzialne za podniecenie. U kobiety wtedy przedsionek oraz samo wnętrze pochwy powiększają się lekko, stają się wilgotne i wydzielają substancję, która ma podniecający zapach. Zmianom ulega też kształt pochwy.

Dlaczego gra wstępna jest ważna?

Mężczyźni mogą odbyć stosunek po kilku minutach pieszczot. U kobiet już tak łatwo nie jest. Wywołanie podniecenia trwa o wiele dłużej, a tak naprawdę to kobieta najpierw musi się zastanowić, czy w ogóle chce uprawiać seks. Kobieta więc, aby osiągnąć orgazm, wymaga zdecydowanie dłuższej stymulacji. Gra wstępna jest w takim wypadku niezbędna. Odpowiednio pobudza kobietę i przygotowuje ją do stosunku płciowego, wtedy kobieta czuje się pożądana przez swojego mężczyznę i oddaje się mu całkowicie. Warto o tym pamiętać, że za niski poziom lubrykacji potrafi zaburzyć u kobiety odbieranie pozytywnych bodźców i przysparza nieprzyjemne dolegliwości. Poza tym niektóre panie jedynie podczas gry wstępnej osiągają orgazm, a dobry orgazm to więcej i częściej uprawiany seks. Dlatego tak ważna jest dobra gra wstępna, aby odpowiednio rozgrzać atmosferę.

Ile powinna trwać gra wstępna?

Kobiety i mężczyźni różnią się od siebie pod względem osiągnięcia gotowości do odbycia stosunku płciowego. Cykl seksualny mężczyzny wynosi niespełna 3 minuty. Rozpoczyna go samo pojawienie się myśli o seksie. Potem następuje erekcja i orgazm. Na końcu ma miejsce rozluźnienie prącia i utrata powstałego wzwodu. Z kobietami jest zdecydowanie inaczej. Po pierwsze podniecenie seksualne trwa blisko 13 minut i tylko 30 procent kobiet dochodzi do pełnej satysfakcji seksualnej podczas samego stosunku, który jest pozbawiony gry wstępnej. Na grę wstępną warto więc poświęcić minimum 15 – 20 minut, by w pełni rozbudziły się zmysły obojga partnerów i seks przyniósł pełną satysfakcję.

Randki bez zobowiązań

Gra wstępna – zasady

Jak powinna wyglądać gra wstępna? Jasno określonych reguł tutaj nie ma. Każdy bowiem ma inne preferencje podczas seksu, nie każdego podnieca to samo. Dlatego, gdy partner chce sprawić przyjemność swojej drugiej połówce, powinien dokładnie wiedzieć, co sprawia jej przyjemność. Czasami bywa tak, że wystarczy tylko i wyłącznie erotyczny masaż. Może to być wspólna, romantyczna kąpiel lub taniec przy romantycznej muzyce. Każda taka aktywność może okazać się wystarczającym wstępem do miłosnego spotkania kochanków. W odpowiedzi na pytanie, jak zacząć grę wstępną, pierwszeństwo osiąga pojęcie kreatywności i zaangażowania.

5 sposobów, które zadowolą partnera

Gra wstępna nie powinna być nudna i nie może się powtarzać, chociaż i co do niej niektóre pary mają swój niezmienny rytuał. Przedstawimy Ci 5 sposobów na to, jak rozpocząć grę wstępną, które są sprawdzone i na pewno zadziałają!

Rozpoczęcie nie tylko w sypialni

Warto od czasu do czasu przełamać rutynę i zacząć pieszczoty na przykład w… kuchni albo pod prysznicem. Tak naprawdę do dyspozycji są wszystkie pomieszczenia w domu lub mieszkaniu. Twoja luba gotuje coś w kuchni? To dobry moment, aby zaatakować od tyłu jak przyczajony tygrys. Mówi, że idzie się wykąpać? Odczekaj chwilę, a następnie zakradnij się do łazienki i działaj! Jednak pamiętaj, by na początku wybadać humor partnera. Prawdopodobnie, jeśli nie będzie on pozytywny, to niestety nic się nie uda z gry wstępnej.

Rozpalanie na odległość

Gra wstępna nie musi zaczynać się, kiedy jesteście obok siebie. Dlatego dobrym pomysłem jest wysyłanie do siebie pikantnych i sprośnych wiadomości, które zaczynają działać na wyobraźnię i nakręcać. Kiedy dojdzie do spotkania, to już pierwsza część gry wstępnej jest zaliczona i można przechodzić powoli do części właściwej, czyli seksu.

Randki bez zobowiązań

Seksowna bielizna rozpalająca zmysły

Ten punkt bardziej dotyczy Pań niż Panów. Seksowna i zmysłowa bielizna jest elementem garderoby, który działa na większość mężczyzn. Czarna, biała, różowa, oni kochają ją w prawie każdym kolorze i fasonie. Dlatego w najbliższym czasie warto przeglądnąć sklepy internetowe w poszukiwaniu idealnego zestawu, który zachwyci podczas gry wstępnej.

Wspólne oglądanie filmu

Dobrym sposobem na rozpoczęcie gry wstępnej tez jest wspólne oglądanie filmu romantycznego, w którym występują sceny namiętności lub seksu. Te momenty w filmie są bardzo dobrym elementem, który rozpocznie grę wstępną. Wystarczy dać do zrozumienia partnerowi, że chce się powtórzyć te same elementy pokazane na ekranie telewizora lub ekranu laptopa.

Ryzyko i pewna doza dreszczyku

Gra wstępna może również zacząć poza domem. Na przykład na imprezie domówce u znajomych lub w klubie. Może zacząć się od dotyku, seksownego tańca, sprośnych zaczepek. Wiele osób twierdzi, że ryzyko związane z tym, że ktoś ich nakryje, jest bardzo podniecające.

Wszystko zależy od partnera

Tak naprawdę to jaka gra wstępna spodoba się partnerowi, zależy od jego gustów. Nigdy nie wolno próbować stosowania jakiejś gry wstępnej, gdy widzimy, że partner nie jest do niej przekonany. Wtedy lepiej odpuścić i przy następnej okazji użyć innego sposobu.

Randki bez zobowiązań

PortaleRandkowe.net
Logo
Enable registration in settings - general
Portale Randkowe Logo

Masz 18 lat?

Treści na tej stronie są przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób dorosłych.