Czy połykając spermę można zajść w ciążę? – rozwiewamy wątpliwości

Jeśli się tutaj znalazłaś, to prawdopodobnie nurtuje Cię pytanie, czy połykając spermę można zajść w ciążę, prawda? Dlatego w tym krótkim artykule rozwiejemy twoje wątpliwości i obawy.

Połknięcie spermy a ciąża

Odpowiadając na zadane pytanie – nie da się zajść w ciąże przez połknięcie spermy. Teoretycznie moglibyśmy ten artykuł już tutaj zakończyć, ale warto byś wiedziała, dlaczego jest to niemożliwe. Otóż by doszło do zapłodnienia komórki jajowej, musi ona spotkać się z plemnikiem w jajowodzie. Żeby do tego doszło, plemniki muszę zostać wprowadzone do pochwy i przebyć podróż swojego życia przez macicę, aż do jajowodu.

Przewód pokarmowy oraz trawienny nie są połączone w żaden sposób w układem rozrodczym kobiety, więc nie ma możliwości, by przedostały się do jajowodów. Poza tym plemniki nie lubią odczynu kwaśnego, więc po połknięciu spermy wszystkie zginą w żołądku.

Sytuacje mogące spowodować zajście w ciąże po połknięciu spermy

Są jednak sytuacje, które mogą spowodować prawdopodobieństwo zajścia w ciążę po połknięciu spermy. Dlatego podczas zabaw z partnerem pamiętaj o tych rzeczach, by nie znaleźć się w niekomfortowej sytuacji.

Randki bez zobowiązań

Sperma przeniesiona na palcach

Prawdopodobnie podczas zabaw oralnych będziesz pomagała sobie ręką lub po wytrysku będziesz ocierała swoje usta, lub twarz. Ważne, byś po tej czynności nie dotykała się w okolicach pochwy i nie wsadzała palców do niej. Dlaczego? Ponieważ na dłoni lub palcach możesz mieć resztki spermy.

Sperma przeniesiona na ustach lub języku partnera

Po wytrysku partnera i połknięciu spermy może dojść do pocałunku z nim, a następnie do pieszczenia przez niego waginy ustami i językiem. Jeśli sperma będzie dobrej jakości i dostanie się do pochwy, to jest prawdopodobieństwo zajścia w ciążę. Nie jest duże, ale warto się pilnować.

Warto się pilnować

Jak widzisz, przez połknięcie spermy nie da się zajść w ciążę, ale są sytuację, które mogą spowodować, że to ryzyko nie jest zerowe. Dlatego jeśli uprawiasz z partnerem seks oralny, to warto mieć na uwadze, by sperma nie dostała się do Twojej pochwy.

1

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

PortaleRandkowe.net
Logo
Enable registration in settings - general
Portale Randkowe Logo

Masz 18 lat?

Treści na tej stronie są przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób dorosłych.