Jak dobrać rozmiar prezerwatywy – wymiary, dopasowanie, dlaczego spada

Jeśli się tutaj znalazłeś, to prawdopodobnie jesteś początkującym użytkownikiem prezerwatyw i zadajesz sobie pytanie – jak dobrać prezerwatywę lub czy ma rozmiary, prawda? Dlatego w tym artykule postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości związane z dopasowaniem tzw. gumek do Twojego penisa. Gotowy na dawkę wiedzy? To zaczynamy!

Podstawowym błędem, jaki popełnia wielu młodych mężczyzn jest brak wiedzy na temat prezerwatyw. Nie zastanawiają się, czy prezerwatywy mają rozmiary – a mają? Oczywiście, że tak! Nie jest tajemnicą, że penisy różnią się od siebie długością lub obwodem. A niestety zazwyczaj młodzi panowie sięgają po pierwszą lepszą paczkę prezerwatyw w sklepie lub aptece, nie zwracając uwagi na ich rozmiar.

Dlaczego dopasowanie rozmiaru prezerwatywy do penisa ma znaczenie?

Aktualnie prezerwatywy są środkiem antykoncepcyjnym, który jest najchętniej wybieranych przez Polaków. Szacunkowo ponad 60% par stosuje tę metodę zapobiegania ciąży. Ponadto chroni ona przed chorobami wenerycznymi, czego nie potrafią inne środki antykoncepcyjne. Jest również uważana za wygodną i skuteczną.

Wskaźnik Pearla w przypadku prezerwatyw to 3-14, czyli daje ona około 97% skuteczności. Niestety jeśli prezerwatywa jest źle dopasowana rozmiarem do penisa, to jej skuteczność spada do 86%. Następstwem tego może być niechciana ciąża lub choroba weneryczna.

Randki bez zobowiązań

W przypadku jeśli prezerwatywa jest za mała, to może powodować ucisk i dyskomfort. A to może prowadzić do braku czerpania przyjemności z seksu i opadnięcia wzwodu. W najgorszym wypadku jeśli będzie za ciasna może bardzo łatwo się rozciągnąć i pęknąć.

Jeśli jest ona zbyt luźna i spada z penisa podczas seksu, to może prowadzić do obniżenia jej skuteczności. Również mogą być zmniejszone doznania partnerów podczas seksu spowodowane osłabieniem tarcia. W najgorszym wypadku prezerwatywa może zostać w pochwie lub odbycie, bo zsunie się i zostanie wepchnięta przez penisa.

Jak dobrać rozmiar prezerwatywy?

Jeśli chcesz wiedzieć jaki rozmiar prezerwatywy jest przeznaczony dla Ciebie, to przed wyborem jakichkolwiek powinieneś zmierzyć obwód swojego penisa. Jak to zrobić? Jest to bardzo proste! Podczas pełnego wzwodu weź centymetr krawiecki i owiń go wokół członka, a następnie odczytaj wynik. Tylko bez oszukiwania! 😉 Jeśli nie masz centymetra, to możesz wziąć kawałek sznurka lub cokolwiek innego, co może posłużyć za miarkę i zmierzyć odmierzony odcinek linijką. Uzyskana wartość pomoże Ci w doborze rozmiaru prezerwatywy.

Pamiętaj!

Jeśli zdecydujesz się na używanie prezerwatyw jako środka antykoncepcyjnego, to pamiętaj, aby dokonać zakupu ze sprawdzonego źródła. Warto też wiedzieć, że założenie dwóch prezerwatyw na penisa nie da Ci większego bezpieczeństwa, wręcz przeciwnie.

Jakie są rozmiary prezerwatyw – tabela

Dwoma podstawowymi parametrami rozmiarów prezerwatyw są długość i średnica. Czasami będziesz mógł się spotkać z podstawowymi rozmiarami, jakimi są:

Randki bez zobowiązań
  • Rozmiar S – azjatycki
  • Rozmiar M – europejski
  • Rozmiar L – afrykański

My jednak skupimy się na rozmiarach prezerwatyw typowo europejskich. Uniwersalnym rozmiarem kondoma, który najczęściej znajdziesz w aptece lub na sklepowej półce ma około 180 – 200 mm długości i 53 – 56 mm średnicy.

Producenci jednak wiedzą, że rozmiar rozmiarowi nierówny, więc możemy spotkać na rynku prezerwatywy o mniejszej lub większej średnicy. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy tabelę rozmiarów prezerwatyw, w której możesz dobrać rozmiar prezerwatywy do obwodu swojego członka.

Obwód członka we wzwodzie Średnica prezerwatywy
od 9,5 do 10 cm47 mm
od 10 do 11 cm49 mm
od 11 do 11,5 cm53 mm
od 11,5 do 12 cm56 mm
od 12 do 13 cm60 mm
od 13 do 14 cm64 mm
od 14 do 15 cm69 mm
Tabela przedstawiająca średnice prezerwatyw w porównaniu do obwodów członka we wzwodzie

Rozmiar prezerwatywy, a wielkość penisa

Duża część mężczyzn ma tendencje do zawyżania wyników wielkości swojego przyrodzenia, ale wierzę, że Ty tego nie zrobiłeś i dobrze dobierzesz rozmiar prezerwatyw. Jest to kluczowe jeśli chcesz, by Twój seks był bezpieczniejszy i bez przygód. Jeśli odbiegasz od średniego rozmiaru obwodu, to nie powinieneś się tym przejmować.

Dużo mówi się o tym, że rozmiar ma znaczenie, co jest mitem. Rozmiar penisa w kontaktach seksualnych nie ma znaczenia. Każdy ma inne preferencje seksualne. Tak naprawdę można się spotkać ze zdaniem, że wiele Pań woli penisa średniej wielkości, z racji, że duży powoduje ból podczas ostrzejszego seksu lub są obolałe po seksie.

Randki bez zobowiązań

Małe prezerwatywy – gdzie znaleźć?

Jeśli potrzebujesz mniejszego rozmiaru prezerwatywy, to polecamy sprawdzić strony najpopularniejszych producentów. Posiadają oni w swojej ofercie zazwyczaj kondomy Close Fit, których średnica wynosi 47 – 49 mm. Jeśli już wiesz czego szukać, to najlepiej udaj się do apteki i poproś o konkretny model prezerwatyw. Dopasowany rozmiar prezerwatywy odwdzięczy Ci się podczas seksu.

Gdzie jest napisany rozmiar prezerwatywy?

Producenci umieszczają rozmiar prezerwatyw z tyłu na pudełku. Nie powinieneś mieć problemu z jego odnalezieniem. Jeśli z jakiegoś powodu nie ma go na pudełku (a powinien być) to możesz zawsze odwiedzić stronę danego producenta prezerwatyw. W opisie produktu na pewno podali rozmiar poszczególnego modelu prezerwatyw.

Dobrałeś już rozmiar prezerwatywy?

Dobrałeś już rozmiar swojej prezerwatywy, czy wytrzymałeś do końca artykułu? Mamy nadzieje, że tym poradnikiem rozwialiśmy nieco Twoich wątpliwości dotyczących rozmiarów prezerwatyw. Teraz jak posiadasz już tę wiedzę, to ciesz się świadomym i bezpiecznym seksem!

1

We will be happy to hear your thoughts

Dodaj Odpowiedź

PortaleRandkowe.net
Logo
Enable registration in settings - general
Portale Randkowe Logo

Masz 18 lat?

Treści na tej stronie są przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób dorosłych.