Jak rozpiąć stanik? Technika jednej i dwóch rąk – praktyczny poradnik

Jeśli trafiłeś na ten artykuł, to prawdopodobnie planujesz upojną noc i chcesz sobie wszystko dokładnie zaplanować lub zmierzyłeś się z rozpięciem stanika, które Cię pokonało, prawda? My też uważamy, że zapięcie biustonosza jest wymysłem szatana! Dlatego w tym artykule pokażemy Ci skuteczne sposoby na to, jak szybko rozpiąć stanik dziewczynie. To lecimy z tematem!

Rodzaje zapięć w biustonoszach

Zanim przejdziemy do części właściwej i technik jak rozpiąć stanik dziewczynie, najpierw musimy przedstawić Ci rodzaje zapięć w biustonoszach. A jest to dosyć istotne, bo nic Ci po technice jak okaże się, że zapięcie biustonosza jest inne. A wtedy to wtopa totalna, której lepiej uniknąć!

Stanik rozpinany z tyłu

Najbardziej klasyczne i najczęściej spotykane zapięcie w staniku to jest to z tyłu. Składa się ono z metalowych haczyków i pętelek, które się o siebie zahacza. W zależności od stanika, tych haczyków i pętelek jest od 1 do nawet 4. Im jest ich więcej, tym zapięcie może stawiać większy opór. Warto również wiedzieć, że niektóre biustonosze sportowe posiadają takie zapięcie. Poniżej przedstawiamy zdjęcie, jak to wygląda.

Jak rozpiąć stanik? - klasyczne zapięcie biustonosza z tyłu
Klasyczne zapięcie biustonosza z tyłu posiadające metalowe haczyki i pętelki.

Stanik rozpinany z przodu

Bardzo rzadko, ale może się trafić spotkanie z dziewczyną, która posiada stanik rozpinany z przodu. W zależności od stanika tutaj też możliwe są różne zapięcia. Jedno z nich to już wspomniane haczyki z pętelkami. Drugie zapięcie może być podobne do tych spotykanych w Strojach kąpielowych, czyli dwie metalowe lub plastikowe „zakładki”, które wpina się w siebie pod kątem około 45-90 stopni i one się o siebie zazębiają.

Randki bez zobowiązań

Stanik rozpinany z boku

Również do rzadkości należą (ale jeszcze można spotkać) biustonosze, które posiadają zapięcie z boku. Mechanizm działania zapięcia jest również taki sam jak w klasycznym staniku zapinanym z tyłu, czyli haczyki.

Stanik bez zapięcia

Zdecydowanie najlepsza opcja dla panów, czyli stanik bez zapięcia. Jest on najczęściej spotykany w biustonoszach sportowych, ale i niektóre staniki do codziennego noszenia też go nie posiadają. Po czym poznać, że masz do czynienia z biustonoszem sportowym? Zdecydowana większa ich część posiada bardziej zabudowane plecy. Poniżej dajemy zdjęcie podglądowe dla przykładu.

Jak rozpiąć stanik? Technika jednej i dwóch rąk - praktyczny poradnik
Przykład biustonosza sportowego

Jak rozpiąć stanik w 3 krokach

Teraz jak już jesteś zorientowany i wiesz, jak wyglądają podstawowe zapięcia w biustonoszach, to możemy przejść do praktyki w rozpinaniu stanika – jak to zrobić? Bardzo prosto! Po niżej przedstawiamy Ci instrukcję krok po kroku.

Krok 1 – rozpoznanie miejsca zapięcia

Zanim przystąpisz do rozpinania stanika, musisz zlokalizować zapięcie. W przypadku, jeśli dziewczyna już nie ma górnej części ubrań, to wystarczy podczas pieszczot popatrzeć, gdzie ono się znajduje. Jeśli jeszcze posiada na sobie na przykład bluzkę, to pod pretekstem pieszczot w trakcie pocałunku możesz przesuwać rękę po jej plecach w celu wyczucia zapięcia. Będzie to łatwe w przypadku ubrania, które nie jest zrobione z grubego materiału.

Erodate szybka rejestracja

Jeśli z tyłu nic nie czujesz to czynność, możesz powtórzyć z przodu, jeśli tutaj również nie czujesz żadnego zapięcia, to możesz mieć do czynienia z biustonoszem sportowym lub takim, który nie posiada zapięć. Warto się upewnić, czy nie ma ich również na bokach.

Krok 2 – dokładna lokalizacja i rodzaj zapięcia

Jeśli wiesz już, gdzie należy rozpiąć stanik, to następnie kolejnym etapem jest wsunięcie rąk pod ubranie dziewczyny i dokładna lokalizacja zapięcia oraz jego rodzaju. Teraz już masz komplet informacji potrzebnych do użycia odpowiedniej metody rozpięcia stanika. W przypadku haczyków możesz to zrobić jedną ręką lub dwoma, w zależności jak jest Ci wygodniej. W przypadku wspomnianych zakładek pewniej jest użyć dwóch rąk.

Pamiętaj!

Nigdy nie wpychaj dziewczynie zimnych rąk pod ubranie, ponieważ nie jest to przyjemne i może popsuć atmosferę! Zanim to zrobisz, upewnij się, że są one ciepłe lub pod wpływem tarcia przy dotykaniu partnerki ogrzej je.

Krok 3 – rozpinanie stanika jedną lub dwoma rękami

Rozpinanie stanika jedną ręką

Rozpięcie stanika jedną ręką zdecydowanie sprawdzi się w przypadku zapięcia haczykowego z tyłu. Ale ta metoda w przypadku innych zapięć haczykowych również jest skuteczna. Jeśli już dobrze zlokalizowałeś zapięcie to kciukiem i palcem wskazującym zahaczasz po jednej stronie zapięcia i po drugiej. Następnie starasz się rozpiąć stanik, tak jakbyś chciał go uszczypnąć, ale nie łącząc koniuszków palców, tylko wsuwając część z haczykami nad część z pętelkami. Dobrze tę metodę obrazuje poniższy filmik.

Erodate szybka rejestracja

Rozpinanie stanika dwoma rękami

W przypadku rozpisania stanika, który posiada zapięcie z haczykami, użycie dwóch rąk jest prostsze. Zasada działania jest podobna do rozpinania jedną ręką. Różnica jest taka, że zamiast zahaczać palce, to łapiemy zapięcie z dwóch stron rękami i zbliżasz do siebie ręce, starając się haczyki wsunąć nad pętelki. Ta metoda sprawdzi się tak samo z przodu, jak i z tyłu.

Jeśli akurat trafiłeś na klamerki, które są umieszczone z przodu to lepiej użyć dwóch rąk. Wtedy łapiesz klamerki między kciuki, a palce wskazujące i „łamiesz” je w swoją stronę, a następnie wysuwasz je z siebie w pionie

Biusztonosz bez zapięć

Hot mamuśki w Twojej okolicy

W tym przypadku nie ma żadnego problemu z pozbawieniem dziewczyny biustonosza, bo po prostu go łapiemy rękami i ściągamy przez głowę partnerki, jakbyśmy jej ściągali bluzkę.

Rozpinanie biustonosza praktykowane wychodzi coraz lepiej

Po przeczytaniu tego artykułu już wiesz, jakie są rodzaje zapięć oraz jak sobie z nimi poradzić. Ale niestety nie daje Ci to gwarancji, że rozepniesz stanik bezproblemowo za pierwszym razem. Kluczem do sukcesu jest tutaj praktyka! 🙂

Hot mamuśki w Twojej okolicy
PortaleRandkowe.net
Logo
Portale Randkowe Logo

Masz 18 lat?

Treści na tej stronie są przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób dorosłych.