Kulki gejszy – czym są, jak wybrać właściwe i ćwiczyć mięśnie Kegla

Kulki gejszy, na pewno gdzieś już słyszałaś tę nazwę i kojarzy Ci się z jakąś zabawką erotyczną. Nic bardziej mylnego, kulki gejszy są gadżetem erotycznym do ćwiczenia mięśni Kegla, który pozwala na odczuwanie większej przyjemności z seksu. Niestety sam ich zakup nie podniesie jakości twojego życia seksualnego, ponieważ sama musisz się trochę o to postarać. W tym artykule przybliżymy Ci, czym są kulki gejszy (waginalne), do czego służą i jak prawidłowo ich używać. Zainteresowana? To zapraszamy do lektury!

Ten gadżet erotyczny znany jest już od wielu wieków i swoją nazwę zawdzięcza japońskim gejszom, które wiedziały, że dobrze wyćwiczone mięśnie pochwy (Kegla) mają duży wpływ na doznania seksualne nie tylko ich partnerów, ale też ich samych. Dlatego w dzisiejszych czasach są tak bardzo popularne i stosowane przez kobiety, które chcą „wycisnąć” więcej przyjemności i uniesień z życia seksualnego oraz dać również rozkosz swoim partnerom. Warto podkreślić fakt, że kulki waginalne mają też zdrowotne właściwości i są zalecane przez lekarzy ginekologów i położne, ale o tym w dalszej części artykułu.

Czym są kulki gejszy (waginalne) i jak ich używać?

Kulki gejszy (waginalne) są to 1-2 lub więcej kuleczek połączonych ze sobą w jeden sznurek o średnicy mniej-więcej 2,9 – 4 cm. Wewnątrz tych kuleczek znajdują się mniejsze kuleczki, które posiadają większą masę. Są one przeznaczone do wzmacniania mięśni pochwy znanych również pod nazwą mięśni Kegla. Gadżet umieszcza się w pochwie i podczas ruchu wraz z siłą grawitacji kulki zostają wprowadzone w drgania, co zmusza mięśnie pochwy do zaciskania się i rozluźniania.

Kulki są ciche i nawet będąc w pracy lub wśród znajomych możesz je mieć w sobie i ćwiczyć mięśnie Kegla. Ich wkładanie do pochwy jest banalnie proste i przypomina aplikowanie tamponu. Pamiętaj, że końcówka ma wystawać jak sznureczek. Jeśli masz problem z ich włożeniem, to warto użyć lubrykantu, by oszczędzić sobie bólu i otarć. Przed każdą aplikacją kulek i po wyciągnięciu należy je umyć wodą z mydłem lub specjalnie do tego przeznaczonymi preparatami.

Hot mamuśki w Twojej okolicy

Poniżej przedstawiamy Ci grafikę, która pokazuje prawidłowe umieszczenie kulek gejszy.

Prawidłowe umieszczenie kulek geiszy w pochwie
Zródło:https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Placement_geisha.jpg

Używać ich można praktycznie przy każdej aktywności fizycznej takiej jak bieganie, chodzenie, tańczenie itd. Możesz ich również używać podczas siedzenia lub leżenia, na przykład oglądając film lub serial. Ale wtedy musisz pamiętać, że mięśnie nie będą pracowały same, wtedy Ty musisz je zaciskać i rozluźniać. Na rynku są już dostępne kulki gejszy, które można połączyć ze smartfonem za pomocą aplikacji mobilnej, która podpowie Ci, w jaki sposób ćwiczyć mięśnie Kegla w prawidłowy sposób. Ahh ta technologia… 🙂

Dobra rada!

Kulki gejszy zawsze wybieraj ze sprawdzonego źródła i dostosuj je do swojego poziomu zaawansowania (wielkość, waga).

Dla kogo przeznaczone są kulki gejszy?

Ten gadżet jest przeznaczony dla kobiety w każdym wieku, nie ważne, czy masz 18 lat i dopiero wchodzisz w świat zabawek erotycznych, czy 45 i odkrywasz nowe doświadczenia związane ze świadomością swojej seksualności. Kulki gejszy (waginalne) poza pozytywnym wpływem na twoje życie łóżkowe i zwiększeniem intensywności orgazmów, niosą też dużo korzyści dla twojego zdrowia intymnego. Wyćwiczone mięśnie kegla pomogą Ci podczas porodu, a ich używanie po porodzie pozwoli Ci szybko wrócić do sprawności i uelastycznić pochwę. W przyszłości również pozwolą zapobiec takim schorzeniom jak nietrzymanie moczu i wypadanie macicy w podeszłym wieku. Jedynym przeciwskazaniem do używania kulek jest ciąża. W tym czasie mięśnie są mocno nadwyrężone, ponieważ dźwigają rosnące dziecko. Dlatego na ten okres lepiej odstawić ćwiczenia lub skonsultować je z lekarzem.

Jak wybrać te właściwe kulki waginalne?

Wybór kulek gejszy jest sprawą indywidualną i może wynikać z upodobań, wieku, czy warunków fizjologicznych. Jednak przy ich wyborze warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy, które są ważne, by ich używanie było łatwe, przyjemne i obyło się bez problemów ze zdrowiem intymnym.

Randki bez zobowiązań

Materiał, z jakiego są wykonane kulki

W celu uniknięcia różnych reakcji alergicznych lub innych infekcji intymnych warto wybrać kulki wykonane ze sprawdzonego silikonu. Dlatego powinnaś kupić ten gadżet w sprawdzonym i pewnym sklepie z zabawkami erotycznymi. Kulki posiadające materiałowy sznurek, mogą chłonąć wilgoć i twoje wydzieliny, co sprzyja rozwojowi bakterii. Wtedy jest duże prawdopodobieństwo infekcji, a tego na pewno chciałabyś uniknąć. Silikon też jest niskoporowaty, dlatego łatwiej będzie utrzymać kulki w czystości.

Waga kulek

Kulki waginalne posiadają różną wagę i powinnaś ją dostosować do stopnia wyćwiczenia mięśni pochwy. Jeśli jesteś początkująca, to twoje mięśnie kegla są wiotkie. Dlatego powinnaś wybrać pojedynczą kulkę, która nie przekracza 50 gramów. Jeśli twoje mięśnie są słabe, a kulki będą zbyt ciężkie, to po prostu będą Ci wypadać z pochwy. Dla bardziej zaawansowanych użytkowniczek kulek zalecamy już dwie, których waga mieści się w przedziałach od 50 do 100 gramów. Dobrym wyborem jest zakup zestawu progresywnego, gdzie w zestawie mamy kulki o różnej wadze i wielkości na każdy etap ćwiczeń.

Rozmiar kulek

W przypadku rozmiaru kulek gejszy jest odwrotnie niż z ich wagą. Jeżeli jesteś początkująca, to wybierz kulki o większej średnicy. Najlepsze będą te, które są w rozmiarze około 3,5 – 3,8 cm, chyba że masz wąskie wejście do pochwy. Wtedy powinnaś zamienić je na mniejsze, na przykład o średnicy 3,2 cm. Zbyt duży rozmiar kulek gejszy może powodować problemy z ich włożeniem, ból lub dyskomfort podczas noszenia. Po pewnym czasie regularnych ćwiczeń możesz zmienić średnicę kulek na jeszcze mniejszą, na przykład 2,9 cm. Dlaczego tak? A no dlatego, że wyćwiczone mięśnie Kegla będą w stanie utrzymać już mniejsze kulki. Poza tym kulki waginalne o mniejszej średnicy dają mięśniom większy zakres ruchu, co pozwala je lepiej ćwiczyć.

Ile czasu poświęcać na ćwiczenia mięśni Kegla?

Z ćwiczeniami mięśni Kegla jest jak z siłową, na początku zaczynamy od małych ciężarów i krótszego czasu treningu. Z czasem ciężar i czas się zwiększa. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z kulkami waginalnymi, to czas jednej sesji powinien trwać od kilku do kilkunastu minut. Staraj się sukcesywnie ten czas noszenia zwiększać, ale nie rób nic na siłę, bo to może przynieść negatywne skutki. Zaleca się, by finalnie czas noszenia kulek nie przekraczał 2-3 godzin.

Erodate szybka rejestracja

Trenuj dziewczyno!

Kulki gejszy są bardzo fajnym wynalazkiem dla kobiet, które chcą odkryć jeszcze większą ilość rozkoszy przy łóżkowych figlach. Dlatego my serdecznie zachęcamy i namawiamy Cię, aby się z nimi zaprzyjaźnić! Te małe kuleczki, naprawdę mogą zdziałać cuda, jeśli chodzi o odczuwanie przyjemności z seksu. Dlatego nie czekaj i już teraz poszukaj kulek odpowiednich dla siebie. Na pewno Twój partner też będzie Ci za to wdzięczny!

Randki bez zobowiązań
PortaleRandkowe.net
Logo
Portale Randkowe Logo

Masz 18 lat?

Treści na tej stronie są przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób dorosłych.