Pierścień erekcyjny – co to jest, jak zakładać, rodzaje i skutki uboczne

Jako facet na pewno spotkałeś się z taką nazwą zabawki erotycznej jak pierścień erekcyjny, ale nie do końca wiedziałeś „co to jest”, prawda? Dlatego w tym artykule przedstawimy Ci bliżej ten gadżet w formie opaski i opiszemy jak go zakładać, jakie są jego rodzaje i jak przekłada się jego używanie na zdrowie. Gotowy na dawkę wiedzy? No to lecimy!

Co to jest pierścień erekcyjny i do czego się go używa?

Pierścień erekcyjny jest to tzw. cockring w formie elastycznej opaski, który zakłada się u nasady penisa, w celu zablokowania odpływu krwi z ciał jamistych. Jest on przeznaczony dla mężczyzn w każdym wieku, którzy mają problem z utrzymaniem erekcji. Statystyki pokazują, że w Polsce około 3 milionów osób ma problemy z erekcją, a tylko 15% z nich szuka pomocy u specjalistów. Dlatego gumowa opaska erekcyjna jest bardzo dobrym gadżetem erotycznym, który może wydłużyć erekcję i poprawić jakość życia seksualnego. Ale są też zasady, których należy przestrzegać w celu uniknięcia problemu ze zdrowiem, ale o tym w dalszej części artykułu.

Czy ring erekcyjny faktycznie działa? Niektórzy producenci podają, że stosunek może zostać wydłużony nawet o 20 minut. Nie wszyscy panowie podchodzą do tego tak entuzjastycznie, jak producenci, ale faktycznie z opinii mężczyzn wynika, że gadżet działa i jest w stanie wydłużyć czas seksu. Dlatego jest to jeden z gadżetów chętnie wybieranych przez panów, ponieważ są oni przewrażliwieni na punkcie swojego członka. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Zbigniewa Izdebskiego w 2017 roku, około 40% mężczyzn uważa, że nie są pełnowartościowymi kochankami przez problemy z erekcją. Panie są bardziej wyrozumiałe dla nas, niż my sami, bo tak uważa tylko 31%. Chwała im za to!

Jakie są rodzaje pierścieni erekcyjnych?

Mogłoby się wydawać, że pierścień erekcyjny jak sama nazwa wskazuje, może występować w jednej postaci, a tak nie jest! Na rynku mamy dostępne pierścienie erekcyjne w różnych rozmiarach, formach i z różnych materiałów. Warto dostosować opaskę do swojego poziomu zaawansowania i przeznaczenia.

Erodate szybka rejestracja

Pierścienie elastyczne

Jest to najbardziej podstawowy rodzaj pierścienia erekcyjnego, który jest przeznaczony dla osób początkujących z tym gadżetem. Jest on zazwyczaj wykonany z elastycznego materiału, jakim jest na przykład silikon. My zdecydowanie też polecamy te wykonane z silikonu, ponieważ jest to materiał niskoporowaty, co przekłada się na łatwość w utrzymaniu czystości. Taki pierścień można z powodzeniem zakładać podczas wzwodu lub przy jego braku z racji jego elastyczności.

Pierścienie elastyczne z dodatkowymi elementami

Pierścień z dodatkowymi elementami niczym się nie różni od podstawowej wersji elastycznej. Zasadniczą różnicą jest tutaj tylko dodatek, którym może być wypustka, zazwyczaj posiadająca wbudowany wibrator do stymulacji łechtaczki partnerki. Innym dodatkiem przeznaczonym bardziej dla Panów może być korek analny. Czasami można spotkać się z ringiem, który posiada oba te dodatki. Jest to świetna propozycja gadżetu dla par w celu pogłębienia przyjemności podczas seksu.

Pierścień erekcyjny w formie lassa

Lasso erekcyjne jest bardzo dobrym wyborem zarówno dla początkujących, jak i średniozaawansowanych użytkowników. W przypadku tego gadżetu nie ma mowy o nieprawidłowym rozmiarze pierścienia. Lasso jest regulowane, co znacznie ułatwia jego dopasowanie do członka mężczyzny. Ten gadżet możesz również zakładać w trakcie lub przed erekcją oraz u nasady penisa przed jądrami i za nimi.

Pierścienie nierozciągliwe

Ten rodzaj pierścieni erekcyjnych jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników, szukających idealnego dopasowania do penisa. Jego niewłaściwe użytkowanie może prowadzić do problemów zdrowotnych, dlatego nie warto go wybierać na początku przygody. Takie pierścienie zazwyczaj są wykonane z takich materiałów jak stal, tworzywo abs itp. Ważne jest, by te pierścienie zakładać przed erekcją w odpowiedniej kolejności, najpierw jądra pojedynczo, a później penis. Dla ułatwienia należy użyć lubrykantu.

Randki bez zobowiązań

Jak dopasować pierścień erekcyjny do penisa?

Najprostszym sposobem na dopasowanie pierścienia erekcyjnego jest zmierzenie obwodu penisa w trakcie wzwodu. W tym celu możesz użyć kawałka sznurka. Obwód należy zmierzyć u nasady penisa przed jądrami i za nimi. Miarka powinna ściśle przylegać do penisa, ale nie uciskać go zbyt mocno. Długość obwodu w milimetrach należy podzielić przez 3,14 i otrzymujesz wynik średnicy pierścienia dopasowanego do Twojego penisa. Warto wykonać kilka pomiarów w różnych porach dnia.

Dlaczego dopasowanie pierścienia do penisa jest ważne? Ponieważ źle dopasowany może wyrządzić więcej złego niż dobrego. Jeśli opaska będzie za duża, to niestety nie spełni swojej funkcji. W przypadku, gdy opaska będzie za ciasna to może spowodować problemy zdrowotne w postaci uszkodzenia nerwów, a w konsekwencji nawet do martwicy członka.

Jak zakładać i używać pierścienia erekcyjnego?

Zakładanie pierścienia erekcyjnego na penisa jest bardzo proste, ale należy pamiętać o kilku ważnych zasadach, aby nie zrobić sobie krzywdy. Jeśli używasz pierścieni elastycznych lub lasso to możesz je założyć w każdej chwili. Jeśli jest to w trakcie erekcji to załóż pierścień u nasady penisa przed jądrami. Jeśli jesteś jeszcze przed erekcją to możesz pierścienie założyć za penisem i jądrami. Ściąganie również jest proste, w przypadku pierścieni elastycznych wystarczy złapać, rozciągnąć, a w przypadku lasso poluzować ucisk i zdjąć

W przypadku pierścieni nierozciągliwych ZAWSZE należy je zakładać przed erekcją za jądrami i penisem. Zakładając ring musisz pamiętać, by najpierw przełożyć przez obręcz jedno jądro, potem drugie i na końcu penisa. W przypadku ściągania musisz poczekać, aż erekcja opadnie i zdjąć ring w odwrotnej kolejności do zakładania.

Hot mamuśki w Twojej okolicy

Aby ułatwić sobie zadanie w zakładaniu, powinieneś ogolić lub wydepilować miejsca intymne. Bo jak silikonowy ring się zapląta, to może boleć – auć! Stosowanie lubrykantu też powinno znacznie poprawić komfort zakładania bez ciągnięcia skóry. Przed i po użyciu powinieneś umyć ring ciepłą wodą z mydłem lub specjalnie do tego przeznaczonym preparatem.

Pierścień erekcyjny, a zdrowie i skutki uboczne – czy jest to bezpieczne?

Ponizej wypisaliśmy kilka rad i przeciwskazań, których powinieneś się trzymać podczas używania opaski erekcyjnej. Jeśli nie będziesz ich przestrzegał, to mogą wystąpić problemy zdrowotne, a lepiej ich unikać!

Ważne, aby:

  • nie używać pierścienia dłużej niż 20-30 minut i przynajmniej z godzinnym odstępem
  • nie kupować ringów z nieznanych źródeł i wykonanych z nieznanych materiałów
  • nie używać gadżetu, jeśli w jego trakcie lub po użyciu odczuwany jest ból, lub inne dolegliwości
  • nie zasypiać z założonym pierścieniem erekcyjnym
  • nie używać w przypadku takich chorób jak: choroby serca, anemia sierpowata, cukrzyca
  • nie używać w przypadku przyjmowania leków na rozrzedzenie krwi
Erodate szybka rejestracja
PortaleRandkowe.net
Logo
Portale Randkowe Logo

Masz 18 lat?

Treści na tej stronie są przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób dorosłych.