Golenie włosów łonowych u mężczyzny – czy strzyżenie jajek jest konieczne?

Wielu mężczyzn (zwłaszcza młodych) zastanawia się, czy powinna golić swoje miejsca intymne, czy nie. Nie żyjemy już w latach 90-tych, gdzie bujne owłosienie między nogami było dosyć modne i popularne. Aktualnie wyszło już z mody i coraz więcej mężczyzn decyduje się na golenie lub depilację nie tylko miejsc intymnych. W tym artykule przekonamy Cię, że warto golić swoje jajka!

Golenie miejsc intymnych u faceta, a higiena

Pierwszym argumentem, jaki przemawia za goleniem miejsc intymnych u mężczyzny to utrzymanie higieny. No dobra, ale zaraz, przecież włosy łonowe pełnią naturalną funkcję ochronną męskich narządów płciowych, prawda? Jest to jak najbardziej prawda, ale przy braku odpowiedniej higieny mogą być siedliskiem wielu bakterii i przykrych zapachów, których nie chcemy. Zbyt bujne owłosienie może być problematyczne i powodować otarcia lub sprawiać dyskomfort będąc na basenie oraz plaży. Dlaczego? Bo będzie ono wystawało na przykład spod slipek kąpielowych albo będzie się przebijało przez materiał. Poza tym golenie jajek u faceta jest już czymś powszechnym i nie ma się tak naprawdę czego wstydzić.

Golenie jajek u faceta – moda, atrakcyjność, życie intymne

Aktualnie żyjemy w czasach, gdzie modne jest posiadanie gładkiego ciała, które świeci się jak tafla wody w słońcu. Dlatego to jest kolejny argument, który przemawia za goleniem miejsc intymnych przez faceta. Co prawda istnieją kobiety, które lubią, jak facet posiada bujne owłosienie, ale bez przesady, okej? Bujna broda, owłosione nogi, ręce, klata, to są miejsca, które będąc owłosione, mogą trafić w gusta płci pięknej. Jednak chyba nie ma nic gorszego niż „busz” między nogami faceta. Poza tym kobiety lubią zadbanych mężczyzn, więc na pewno zaplusujecie w ich oczach pod względem atrakcyjności seksualnej. Przy okazji gładkie jajka ułatwiają współżycie, niwelując otarcia podczas seksu.

Sposoby golenia miejsc intymnych u faceta

Dochodzimy do sedna sprawy, czyli jak skutecznie ogolić miejsca intymne u mężczyzny. Najgorszy jest pierwszy raz, jak zaczynamy golić nasze jajka. Dlaczego? Ponieważ nie mamy jeszcze wprawy oraz wypracowanej metody, dlatego możemy się łatwo zaciąć lub podrażnić. Podpowiemy Ci jak zrobić to dobrze, by uzyskać zadowalający efekt.

Randki bez zobowiązań

Golenie miejsc intymnych maszyną jednorazową

No dobra, kupiliśmy jednorazówkę, ale takich długich włosów nie damy rady ogolić zwyczajną maszynką. Zanim użyjemy jednorazówki, warto użyć maszynki elektrycznej, by skrócić długość włosów łonowych. Tylko trzeba pamiętać, żeby użyć nakładki na maszynkę, w przeciwnym wypadku możemy sobie zrobić krzywdę, a w tamtej okolicy może boleć. Jeśli już skróciliśmy długość włosów łonowych, to zabieramy się za golenie jednorazówką. Tutaj warto zwrócić uwagę, by golić się na początku z włosem, a następnie pod włos. Pomocne będą pianki do golenia albo żele, które rozprowadza się w łatwiejszy sposób. Podczas golenia moszny warto naciągnąć ręką skórę, by zminimalizować ryzyko zacięcia się. Wadami golenia maszynki jest to, że mogą wystąpić zaczerwienienia, podrażnienia, a odrastające włoski będą powodowały swędzenie.

Golenie miejsc intymnych maszyną elektryczną

Maszynka elektryczna wydaje się najostrożniejszą metodą golenia miejsc intymnych przez faceta z racji minimalizacji możliwości zacięcia się, ale tylko i wyłącznie, jeśli używamy nakładki. Minusem jest fakt, że niestety nie ogolimy się tak samo gładko, jak w przypadku maszynki jednorazowej. Jednak jest to dobra droga, by rozpocząć przygodę z goleniem miejsc intymnych przez faceta. Warto w takim przypadku zainwestować w golarkę z wymiennymi końcówkami, która pozwoli nam na golenie innych partii ciała takich jak twarz lub klatka piersiowa. Jednorazowa inwestycja, a wiele korzyści. Niestety minusem jest cena, ponieważ dobre golarki zaczynają swój przedział cenowy od kilkuset złotych. A jeśli nasz portfel nie pozwala na taką inwestycję, to pozostaje nam jednorazówka.

Kremy do depilacji miejsc intymnych u mężczyzny

Kremy do depilacji miejsc intymnych są najmniej inwazyjną metodą depilacji, ponieważ nie możemy się zaciąć i nie powinniśmy posiadać podrażnień. W rzeczywistości jest różnie, a zależy to od naszej skóry. Jeśli skóra w miejscu intymnym jest wrażliwa lub alergiczna to możemy spodziewać się negatywnej reakcji na krem do depilacji. W tym przypadku konieczna jest zmiana metody depilacji lub golenia miejsca intymnego.

Stosowanie kosmetyków po goleniu lub depilacji miejsca intymnego

W celu minimalizacji podrażnień i zaczerwienień skóry po goleniu lub depilacji warto użyć kosmetyków łagodzących i nawilżających, które przyniosą ukojenie. Tutaj nie ma jednego trafnego wyboru, warto przetestować kilka i wybrać ten, który działa najlepiej dla nas. Dobrze, żeby zawierał takie składniki jak np. witaminę E, aloes, czy pantenol, które zminimalizują efekty podrażnienia. Chyba że jesteśmy prawdziwymi twardzielami, to możemy zostawić nasze krocze w spokoju i dać się mu zregenerować samemu, ale brak pielęgnacji plus założenie szorstkiej bielizny po goleniu spotęgują podrażnienie i swędzenie.

Randki bez zobowiązań

Podsumowanie

Golenie lub depilacja miejsc intymnych u faceta daje więcej korzyści niż nie, więc warto o siebie zadbać. Wybór metody jest indywidualny i warto przetestować każdy, by dopasować go do swoich preferencji. Depilacja jajek u faceta nie jest niczym złym, ponieważ mamy XXI wiek, w którym to jest coś normalnego i wiele mężczyzn to robi w celu higieny lub poprawienia komfortu. Więc chwytaj maszynkę lub golarkę w dłoń i do dzieła!

0
Randki bez zobowiązań
PortaleRandkowe.net
Logo
Portale Randkowe Logo

Masz 18 lat?

Treści na tej stronie są przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób dorosłych.