Jak uprawiać seks samemu i zaspokajać swoje potrzeby, czyli o odkrywaniu swojej seksualności

Kiedy zaczynamy odkrywać swoją seksualność stoi przed nami wiele niewiadomych. Jak zaspokoić się seksualnie? Czy koniecznie potrzebuję do tego drugiej osoby? Czy da się uprawiać seks samemu? Zaspokajanie swoich potrzeb seksualnych może być tematem ekscytującym, ale i też niewiadomą. W tym artykule poznasz odpowiedzi na powyższe pytania i dowiesz się czym są potrzeby seksualne, czy można je lekceważyć i jak samemu zaspokoić swój apetyt seksualny.

Czym są potrzeby seksualne?

Potrzeby seksualne to jedne z podstawowych potrzeb człowieka. Jest to napięcie psychofizyczne, którego zredukowanie jest możliwe poprzez podjęcie satysfakcjonujących czynności seksualnych. Różni ludzie odczuwają je w mniejszym lub większym stopniu, w różnych okresach życia. Jest to uczucie całkowicie naturalne i nie należy się go wstydzić, ani próbować hamować (to nie działa ;)). Każdy człowiek ma potrzeby seksualne i może je spełniać na wiele sposobów.

Choć słowo “seks” niektórym osobom kojarzy się tylko z klasycznym zbliżeniem kobiety z mężczyzną i penisem w waginie, to jest to bardzo okrojone przekonanie. Seks to również pieszczoty oralne, analne, petting, zabawy z użyciem gadżetów erotycznych i masturbacja. Do tych dwóch ostatnich nie potrzebujemy partnera – możemy uprawiać samomiłość. Nie ma znaczenia w jaki sposób będziesz zaspokajać swoje potrzeby seksualne, wszystko tak naprawdę sprowadza się do Twojej przyjemności. Dlatego jeżeli nie masz partnera seksualnego, to nie szukaj go na siłę – weź sprawy w swoje ręce! Bo kto najlepiej wie, co lubisz najbardziej, jeśli nie Ty? 🙂

To, jak dużą mamy ochotę na seks określa się mianem “libido”. Jest to wyrażenie wymyślone przez Zygmunta Freuda, inaczej popęd seksualny, czyli z jakim natężeniem i czy w ogóle jesteśmy w nastroju na czynności seksualne. Osoby z wysokim libido mają większe potrzeby seksualne i częstszą ochotę na seks. Zaś niskie libido, analogicznie, to mniejsze zapotrzebowanie na zaspokojenie seksualne. O tym jak wysokie mamy libido decydują takie czynniki jak płeć, wiek, psychika oraz stan zdrowia. Ważnym jest żeby pamiętać, iż każdy poziom libido jest normalny. Nasze organizmy się różnią, dlatego też jedni ludzie uprawiają mniej seksu, a inni więcej i nie ma w tym nic złego.

Erodate szybka rejestracja

Co się dzieje kiedy nie zaspokajamy potrzeb seksualnych?

Wszyscy ludzie mają potrzeby seksualne i jest to tak samo naturalne zachowanie organizmu jak np. odczuwanie głodu. Zaspokajanie swojego apetytu seksualnego skutkuje nie tylko krótką przyjemnością, ale szerszymi, długotrwałymi benefitami. Seks m.in. poprawia kondycję, obniża ciśnienie krwi, wzmacnia odporność i ułatwia zasypianie. U kobiet dodatkowo wzmacnia mięśnie Kegla i redukuje PMS. Uprawianie seksu jest również silnie powiązane z poczuciem szczęścia oraz ogólnym zadowoleniem z życia.

A co się dzieje jeśli człowiek nie zaspokaja swoich potrzeb seksualnych? Wspomniane wcześniej napięcie psychofizyczne, jeśli nie da się mu upustu, narasta. Ludzie niezaspokojeni seksualnie mogą być bardziej nerwowi, sfrustrowani, rozdrażnieni oraz bardziej pobudzeni fizycznie. Są ruchliwi, nie potrafią usiedzieć długo w jednym miejscu bez np. ciągłego ruszania nogą. Frustracja seksualna może prowadzić także do znacznego pogorszenia relacji międzyludzkich. Osoby niezaspokojone seksualnie odczytują to uczucie jako zdenerwowanie i obwiniają otoczenie. U kobiet taka frustracja może prowadzić do choroby zwanej zespołem Kehrera (inaczej choroba wdowia lub zespół pięciu objawów), czyli silnych dolegliwości fizycznych w obrębie miednicy mniejszej.

Jak uprawiać samemu seks?

Potrzeby seksualne organizmu można zaspokoić masturbując się. Co więcej, nie jest to opcja tylko dla singli. Masturbacja jest formą seksu, ale zupełnie inną niż zabawy z partnerem, dlatego posiadanie partnera seksualnego nie wyklucza samozaspokojenia. Traktuj to jako formę dbania o siebie i chwilę spędzania czasu sam ze sobą. Samomiłość to poznawanie własnego ciała i odkrywanie nowych wymiarów przyjemności. Pamiętaj, że największą satysfakcję z seksu osiągniesz znając swoje ciało, co ci sprawia przyjemność i zaspokojenie. Masturbacja to najlepsza droga do odkrycia swojej seksualności.

Pieszczoty waginy – jak mam się sama zaspokoić?

Nie bój się eksperymentować! Kobiecy orgazm jest trudniejszy do osiągnięcia niż męski, ale może dać potencjalnie więcej przyjemności. Żebyś była zaspokojona seksualnie musisz najpierw sama poznać swoje ciało. Zacznij od delikatnego masażu palcami żołędzia łechtaczki i warg sromowych. Spróbuj włożyć palec do pochwy i masować od środka jej górną część (włóż więcej palców jeśli odczujesz taką potrzebę). Słuchaj swojego organizmu i daj sobie czas – za cierpliwość zostaniesz wynagrodzona. 😉

Erodate szybka rejestracja

Przyjacielem kobiety w samomiłości są zabawki erotyczne. Dają zaspokojenie nawet najbardziej wymagającym zawodniczkom. Możliwości jest wiele i nie ma wśród nich jednego świętego graala – każda kobieta ma inne potrzeby i odpowiedzią na nie są przeróżne gadżety. Dla początkujących poleca się wibratory i stymulatory bezdotykowe. Panie lubiące penetrację na pewno upodobają sobie dilda lub wibrujące jajeczka. Przy wyborze idealnej zabawki najlepiej jest zdać się na metodę prób i błędów. Jakiś konkretny wibrator Ci nie spasował? Nie przejmuj się, wypróbuj inny. Możliwości jest wiele! Szeroki wybór gadżetów erotycznych znajdziesz tutaj <link>.

Masturbacja mężczyzn – jak się zaspokoić samemu seksualnie?

Tak dużo mówi się o orgazmie kobiet i metodach jego osiągania, że często zapominamy o orgazmie męskim. Choć jest stosunkowo łatwiejszy do osiągnięcia, to równie ważny i potrzebny. Samozaspokojenie możesz zacząć od stymulacji członka ręką. Miej na uwadze, że żołądź jest najczulszym miejscem penisa, ale przyjemność może dać także masaż jąder oraz prostaty. Spróbuj masować okolicę pomiędzy moszną, a odbytem, to właśnie tam znajduje się gruczoł krokowy, czyli prostata.

Wśród     gadżetów     erotycznych     dostępnych     na     rynku     znajduje    się     wiele przeznaczonych tylko dla mężczyzn. Oprócz lalek erotycznych popularnością cieszą się

masturbatory i sztuczne pochwy. Są one dopasowane do różnych potrzeb i wymagań,  więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Dla panów, którym masaż prostaty nie jest obcy, świetną opcją będą masażery prostaty. Do wyboru są korki analne lub wibrujące stymulatory o różnych kształtach i wielkości. Nie bój się eksperymentować i poznawać własne ciało. Przekonaj się do metod, których nigdy wcześniej nie próbowałeś. Mogą odkryć przed Tobą nowe, zaskakujące wymiary przyjemności 😉

Erodate szybka rejestracja
Erodate szybka rejestracja
PortaleRandkowe.net
Logo
Portale Randkowe Logo

Masz 18 lat?

Treści na tej stronie są przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób dorosłych.