Mięśnie Kegla u mężczyzn – jak ćwiczyć, gdzie są, efekty, opinie – praktyczny poradnik

Najczęściej słyszy się, że kobiety powinny ćwiczyć mięśnie Kegla, bo przynosi to korzyści zdrowotne i seksualne. Ale mężczyźni tez posiadają mięśnie dna miednicy, o których nie powinni zapominać! Dlatego w tym artykule przybliżymy Ci temat męskich mięśni Kegla – jak je ćwiczyć oraz jakie daje to efekty i korzyści. Gotowy? No to zaczynamy!

Czy mężczyźni mają mięśnie Kegla?

Może wydawać się to dziwne, ale część mężczyzn nie zdaje sobie sprawy z tego, że posiada mięśnie Kegla, dlatego odpowiadamy – TAK, faceci też je mają! Brak świadomości wynika z tego, że ten temat jest częściej poruszany w gronie kobiet. Dlaczego? Ponieważ wyćwiczone mięśnie dna miednicy ułatwiają między innymi poród, skracają czas połogu i posiadają inne zdrowotne właściwości. A nam mężczyznom, na co ta wiedza, skoro nie rodzimy? Również takie grupy lekarskie jak seksuolodzy i urolodzy nie starają się edukować o zdrowotnym wpływie ćwiczenia mięśni dna miednicy u mężczyzn. Dlatego ten temat jest często pomijany, a nie powinien!

Co to są mięśnie Kegla u mężczyzn i gdzie one się znajdują?

Męskie mięśnie Kegla to nic innego jak zespół mięśni i więzadeł dna miednicy znane również jako łonowo-guziczne. Nazwa podchodzi od Arnolda Kegla, który był lekarzem ginekologiem i na przełomie lat 40 opracował ćwiczenia do rehabilitacji mięśni dna miednicy dla kobiet z problemami nietrzymania moczu.

U mężczyzn mięśnie dna miednicy znajdują się między nasadą penisa a odbytem. Otaczają one cewkę moczową i odbytnicę oraz podtrzymują od dołu narządy jamy brzusznej. Pewnie teraz nasunęło Ci się do głowy pytanie, jak je zlokalizować, by nimi poruszyć? Jest to bardzo proste zadanie! Wystarczy, że podczas sikania przerwiesz strumień i zatrzymasz oddawanie moczu. Voilà! Właśnie napiąłeś mięśnie Kegla, by przerwać sikanie. Teraz jak już wiesz, gdzie one się znajdują, to możesz z powodzeniem przejść do kolejnej części artykułu, w której opiszemy korzyści z ćwiczenia mięśni dna miednicy!

Erodate szybka rejestracja

Efekty i korzyści z ćwiczenia męskich mięśni Kegla

Arnold Kegel zwrócił uwagę na to, że kobiety, które regularnie ćwiczą mięśnie dna miednicy, mają mniejsze problemy z nietrzymaniem moczu. Przeżywają również intensywniejsze orgazmy, spowodowane zaciśnięciem wejścia pochwy i intensywniejszymi skurczami w czasie seksualnego uniesienia.

Mężczyźni również mogą podnieść jakość swojego życia seksualnego w ten sposób. W przypadku regularnych ćwiczeń mięśni Kegla można osiągnąć mocniejszą erekcję i mięć nad nią większą kontrolę. Z wiekiem mięśnie nietrenowane słabną, co przekłada się na szybszy odpływ krwi z członka i krótsze erekcje. Część mężczyzn stara się temu zaradzić kupując pierścienie erekcyjne, ale po co to robić skoro można wyćwiczyć mięśnie dna miednicy, które dadzą dokładnie taki sam efekt, prawda?

Kolejną korzyścią przemawiającą za ćwiczeniami mięśni Kegla jest większa kontrola wytrysku, która na pewno może uratować niejedną sytuację. Twoja dziewczyna mówi Ci, że za szybko dochodzisz? No to zacznij ćwiczyć! Dla zachęcenia dodamy, że dobrze wyćwiczone mięśnie pozwalają również zintensyfikować męski orgazm poprzez powstrzymanie wytrysku.

Wyćwiczone mięśnie Kegla mają również właściwości zdrowotne. Na starość nie tylko panie posiadają problemy z nietrzymaniem moczu, panów również to dotyczy. Skoro mięśnie Kegla oplatają również odbyt, to mogą się też pojawić problemy z nietrzymaniem przysłowiowej „dwójki”. Są to dosyć krepujące problemy i mogą powodować u osób starszych ogromny dyskomfort, który będzie przeszkodą w normalnym funkcjonowaniu.

Hot mamuśki w Twojej okolicy

Po czym poznać, że powinieneś zacząć ćwiczyć mięśnie dna miednicy?

Jeśli zastanawiasz się, czy powinieneś zacząć ćwiczyć swoje mięśnie Kegla, to mamy dla Ciebie kilka oznak świadczących o tym, że są słabe:

  • nie możesz utrzymać erekcji
  • nie możesz utrzymać moczu lub przysłowiowej „dwójki”
  • podczas sikania nie występuje ciągły strumień, a krótkie odcinki
  • po wysikaniu występuje dłuższe kapanie z cewki

Jeśli zauważyłeś u siebie którąś z wyżej wymienionych oznak, to powinieneś też skonsultować się z lekarzem.

Jak ćwiczyć męskie mięśnie Kegla? – jest to bardzo proste!

Z ćwiczeniem męskich mięśni Kegla jest jak z ćwiczeniem na przykład rąk, nóg, pleców na siłowni. Powinniśmy to robić w seriach i regularnie. Z tym że do ćwiczenia tej partii mięśniowej nie potrzebujemy siłowni. Możemy to robić w każdej pozycji (siedząc, leżąc, stojąc) oraz w każdym miejscu (dom, praca, autobus, sklep).

Ćwiczenia mięśni dna miednicy są bardzo proste, bo polegają tylko na naprzemiennym ich zaciskaniu i rozluźnianiu. Aby ćwiczenia przyniosły efekt, powinieneś je robić codziennie po kilka razy.

Hot mamuśki w Twojej okolicy

Poniżej przedstawiamy kilka zestawów ćwiczeń:

  1. Pierwsze ćwiczenie to powolne zaciskanie i rozluźnianie mięśni – zaciśnij mięśnie tak by trwało to 2 sekundy i rozluźnij tak, by też trwało to 2 sekundy
  2. Drugie ćwiczenie do szybkie zaciskanie i rozluźnianie mięśni – zaciśnij mięśnie najmocniej jak potrafisz na 2 sekundy, a następnie rozluźnij na 2 sekundy.
  3. Trzecie ćwiczenie to zaciskanie na czas – zaciśnij mocno mięśnie i policz do 5-10 sekund, a następnie rozluźnij na 5-10 sekund.

Po każdej serii możesz wykonać zaciśnięcie wytrzymałościowe, które polega na zaciśnięciu mięśni Kegla ze średnią siłą do około 60 sekund, a następnie rozluźnij je.

Powyższe ćwiczenia powinieneś wykonywać po 5-10 powtórzeń w 3-4 seriach, 3-4 razy dziennie. Jeśli będziesz systematyczny, to efekty zobaczysz już po kilku tygodniach.

Wybierz taką metodę, która będzie dla Ciebie najlepsza, bo lepiej ćwiczyć mięśnie dna miednicy niż nie!

Hot mamuśki w Twojej okolicy

Opinie o ćwiczeniu mięśni Kegla

Opinie o ćwiczeniach mięśni dna miednicy mogą być podzielone (jak ze wszystkim). Osoby, które potraktowały ćwiczenia po macoszemu, na pewno będą mówić, że to nie działa i jest to jakaś bujda. Zaś ci, którzy są skrupulatni, na pewno będą chwalili się wpływem i poprawą jakości życia seksualnego. My natomiast mówimy, że to działa, ponieważ jest to mięsień jak każdy inny i odpowiednie ćwiczenia połączone z systematycznością na pewno przyniosą efekty. Odpowiedzią jest wytrwałość! 🙂

Randki bez zobowiązań
PortaleRandkowe.net
Logo
Portale Randkowe Logo

Masz 18 lat?

Treści na tej stronie są przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób dorosłych.