Prezerwatywa pękła lub zsunęła się podczas seksu, co robić? – podpowiadamy

Stosowanie prezerwatywy nie jest w 100% skutecznym środkiem antykoncepcyjnym. Według wskaźnika Pearla wynosi on 3-14, czyli daje około 97% skuteczności. Jeśli nie są one używane w prawidłowy sposób, to skuteczność spada do 86%. Niestety w chwilach błogiego uniesienia i upojenia namiętnością może dojść do zsunięcia się lub pęknięcia prezerwatywy. Co wtedy zrobić? W tym artykule dowiesz się, jakiej kroki należy podjąć w przypadku nieoczekiwanej sytuacji!

Prezerwatywa pękła lub zsunęła się, co dalej?

Jeśli doszło do pęknięcia lub zsunięcia się prezerwatywy, musisz natychmiast przerwać stosunek płciowy. Warto też zrobić siusiu, by pozbyć się nasienia z okolic cewki moczowej. Wiele młodych dziewczyn obawia się zajścia w ciążę, dlatego po zaistniałej sytuacji zaczyna panikować. Ważne, by tego nie robić i zachować spokój oraz racjonalne myślenie. Jeśli stosunek odbywał się z obcą osobą, warto wziąć pod uwagę to, że może ona posiadać choroby przenoszone droga płciową. Również przeniesione drobnoustroje mogą powodować infekcje intymne. W przypadku zapobiegnięciu ciąży najlepszym wyborem będzie tabletka „dzień po”, dlatego warto niezwłocznie udać się do lekarza ginekologa.

Bezpieczeństwo to podstawa!

Prezerwatywy są jednorazowego przeznaczenia, więc nigdy nie używaj ich ponownie, nawet jeśli zaplanowaliście długą i upojna noc, a akurat ich zabrakło. Również założenie dwóch prezerwatyw naraz nie da wam większego bezpieczeństwa.

Tabletka „dzień po” – antykoncepcja awaryjna

Tabletka „dzień po” jest jedyną awaryjną metodą antykoncepcji w przypadku pęknięcia lub zsunięcia się prezerwatywy. Niestety w 2017 roku sejm przegłosował ustawę, która ogranicza kupowanie tego rodzaju antykoncepcji bez recepty. Dlatego aktualnie by dostać tabletki „dzień po” należy udać się do lekarza ginekologa. Nie jest to komfortowa sytuacja dla kobiet, ponieważ tak naprawdę w przypadku niektórych tabelek najlepiej nie przekraczać 24 godzin od odbycia stosunku dla najlepszego efektu, mimo że tabletkę można zażyć do 72 godzin. Istnieją też takie, które można zażyć do 5 dni od odbycia stosunku. Poniżej zamieszczamy odnośnik do portalu, który zrzesza lekarzy udzielających pomocy kobietom w dostępnie do antykoncepcji awaryjnej. Po przejściu do serwisu podążaj zgodnie ze wskazówkami.

Lekarzekobietom.pl – potrzebuję awaryjnej antykoncepcji

Hot mamuśki w Twojej okolicy

Ten rodzaj antykoncepcji ma za zadanie zmiany w błonie śluzowej macicy, co ma utrudnić zagnieżdżenie się w niej zarodka i wstrzymanie owulacji. Niestety, jeśli zażyjemy tabletkę za późno, to efekt może być odwrotny do oczekiwanego i pozwoli ona na utrzymanie wstępnego etapu ciąży przez wydzielanie progesteronu.

Po zastosowaniu tabletki mogą wystąpić takie działania niepożądane jak:

 • acykliczne krwawienia
 • bóle głowy
 • wymioty
 • biegunka
 • bóle podbrzusza

W przypadku, gdy wystąpiły wymioty w ciągu 3 godzin od przyjęcia tabletki, to należy przyjąć kolejną.

Tabletka „dzień po” na e-receptę – czy to prawda?

Tak to prawda! Organizacja Women on Web zadeklarowała swoją pomoc dla kobiet mieszkających w Polsce, które są w potrzebie i szukają antykoncepcji awaryjnej. Według prawa Unii Europejskiej apteki mają obowiązek sprzedać lek, jeśli e-recepta została wystawiona przez lekarza praktykującego na terenie UE. Czasami zdarzają się sytuacje, że farmaceuta odmawia wydania leku w przypadku takiej e-recepty, ale na stronie organizacji jest lista aptek, które je realizują. Tabletki wydawane na tę e-receptę to EllaOne, które można zażyć do 5 dni po stosunku płciowym. Poniżej umieszczamy odnośnik do artykułu, w którym jest instrukcja jak uzyskać e-receptę.

Hot mamuśki w Twojej okolicy

Womenonweb.org – potrzebuję e-recepty na EllaOne

Choroby weneryczne i infekcje

Ciąża niestety nie jest jedynym zagrożeniem, które możne nas spotkać w przypadku pęknięcia lub zsunięcia się prezerwatywy. Jeśli partner, z którym odbywał się stosunek bym raczej jednorazową przygodą, to mógł być nosicielem chorób wenerycznych – w tym najgorszej, czyli HIV. Warto po około 14 dniach od odbycia stosunku zrobić odpowiednie badania pod kątem chorób płciowych.

Czego nie robić w przypadku pęknięcia lub zsunięcia się prezerwatywy

W internecie można znaleźć wiele sposobów lub rad innych kobiet, co zrobić w przypadku pęknięcia lub zsunięcia się prezerwatywy. My gorąco zachęcamy, by nie powielać zachowań opisanych niżej, ponieważ nie są one skuteczne i mogą tylko pogorszyć sytuację.

Podmycie pochwy i wypłukanie gorącą wodą pod prysznicem

Hot mamuśki w Twojej okolicy

Wbrew pozorom podmycie się może spowodować sytuację, że zamiast wypłukać całą spermę, to zostanie ona przeniesiona w głąb pochwy. Taka sytuacja może ułatwić plemnikom szybsze dotarcie do komórki jajowej.

Przepłukanie pochwy różnymi roztworami

Może brzmi to dziwnie, ale w internecie można natknąć się na kobiety, które radziły, by przepłukać środek pochwy roztworem wody i octu albo wody i coca-coli. Takie zabiegi na pewno nie pomogą, a sprawia ból i podrażnienia.

Spotkałaś się z jakąś inne metodą jak te opisane wyżej? Podziel się nią w komentarzu. 🙂

Hot mamuśki w Twojej okolicy

Co robić, by prezerwatywa nie pękała lub nie zsuwała się?

Poniżej dajemy Ci kilak tipów, które pomogą zapobiegać nieoczekiwanym sytuacją pękania i zsuwania się prezerwatywy. Warto o nich pamiętać nawet w chwilach błogiego uniesienia.

 • zawsze sprawdzaj, czy opakowanie jest szczelne i znajduje się w nim powietrze
 • nie rozrywaj opakowania prezerwatywy zębami
 • nie dotykaj kondoma, jeśli masz długie i ostre paznokcie, Twój partner ma ręce i może sobie go sam założyć
 • stosuj żele nawilżające, gdy pochwa jest sucha, w przeciwnym wypadku prezerwatywa będzie się rozciągała
 • kondom powinien być zakładany na penisa w pełnym wzwodzie
 • nie używaj lubrykantów, które nie są do tego przeznaczone np.: oliwki
 • prezerwatywy kupuj zawsze ze sprawdzonego źródła

Zdarzył się wypadek? No to działaj!

Jeśli zalazłaś się w tej sytuacji, to nie zwlekaj i natychmiast działaj. Im szybciej uzyskasz pomoc i przyjmiesz tabletkę, tym większe prawdopodobieństwo, że unikniesz ciąży. Mamy nadzieję, że ten artykuł bym dla Ciebie bardzo pomocny!

Hot mamuśki w Twojej okolicy
PortaleRandkowe.net
Logo
Portale Randkowe Logo

Masz 18 lat?

Treści na tej stronie są przeznaczony tylko i wyłącznie dla osób dorosłych.